PLES    25·70     PROGRAM     INFORMACE     GRATULACE    GALERIE    KONTAKTY

 

František Piškanin, majitel a předseda dozorčí rady rodinného holdingu HOPI, se narodil 17. 3. 1947 v Karlových Varech - Stanovicích. Do roku 1989 působil v zemědělství. V roce 1992 založil rodinnou firmu HOPI, která v devadesátých letech úzce spolupracovala s nadnárodními řetězci při jejich expanzi do Česka a přirozeným růstem a tvorbou vlastního know-how se tak stala jednou z nejvýznamnějších logistických firem ve středoevropském regionu. Dnes HOPI působí také na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Vlastní velkokapacitní suché sklady a velkokapacitní mrazírny. Součástí holdingu HOPI je i mlékárna Hollandia a Farma Otročín.

František Piškanin je členem Rotary clubu v Karlových Varech, je členem vědecké rady Vysoké školy ekonomické v Praze, přednáší jako host na vysokých školách. Založil Nadaci Jarmily Piškaninové. Podporuje vědecké a výzkumné projekty, je mecenášem celé řady sportovních a kulturních událostí, zasazuje se o udržování kulturních tradic národa a je aktivním členem v mnoha klubech a spolcích. V únoru 2013 zvítězil v prestižní soutěži Podnikatel roku ČR, kterou pořádá společnost Ernst&Young, v říjnu 2016 mu bylo prezidentem republiky uděleno státní vyznamenání Medaile Za zásluhy o rozvoj státu v oblasti hospodářské. Má dva syny Davida a Martina.

Slavnostní ples v Grandhotelu PUPP je oslavou životního jubilea pana Františka Piškanina stejně tak jako významného výročí založení společnosti HOPI.

Black tie