PLES    25·70     PROGRAM     INFORMACE     GRATULACE    GALERIE    KONTAKTY

 

Info

POZVÁNKY

Slavnostní ples je pouze pro zvané hosty. Děkujeme za potvrzení účasti. Tištěná pozvánka,
kterou obdržíte poštou, slouží jako vstupenka pro dvě osoby.


DRESS CODE

Slavnostní ples je jednou ze společenských událostí, při které je potřeba věnovat výjimečnou pozornost výběru správného oblečení a doplňků a to vždy dle předepsaného dress codu.

Pro tento galavečer byl vybrán dress code Black Tie Optional, tedy společenský oděv.

Pánové

Na plese, na kterém není předepsán frak nebo smoking, je společensky přijatelný kvalitní tmavý oblek z lehčí látky. Nejvhodnější barvou je klasická černá, další tmavé jsou antracit, grafit, temná modrá. U těchto tmavých obleků se připouští i jemný dezén. Ideální barvou pro košili je jasně bílá. K oblekům se doporučuje motýlek nebo klasická kravata. Motýlek tmavého obleku by měl být černý. Pokud zvolíte např. motýlka červeného, stejně červený by měl být i kapesníček. Pestrobarevný motýl je nepřípustný.
Při volbě kravaty pozor na výraznější vzory. Zde platí pravidlo čím méně, tím lépe. Důležitý je správný výběr obuvi. Ke smokingu či fraku se nejlépe hodí lakovky, k tmavému obleku výhradně elegantní černá společenská obuv s koženou podrážkou. Ponožky jednoznačně černé a dostatečně dlouhé.

Dámy

Pro společenskou událost tohoto mohou volit jak velkou večerní toaletu, tj. plesové šaty dlouhé až na zem. Pokud má muž klasický černý nebo tmavý oblek, žena si může obléci také vhodné šaty libovolné délky. Dlouhé, dlouhou sukni s topem a nebo může zvolit kratší šaty - koktejlky. Materiál a střih má především odpovídat věku, postavě a slavnostnímu charakteru události. Letní šaty vhodné nejsou.

K šatům bez ramínek, nebo s velkým výstřihem by si dámy měly při příchodu nechat přes ramena přehozenou tenkou hedvábnou nebo šifónovou šálu. Punčochy jsou povinností. K večerním šatům se hodí lodičky na vysokém podpatku, ale pozor dámy, čeká Vás v nich nejen chůze, ale i tanec. Kabelku volte malou, nejlépe elegantní psaníčko, do kterého se vejde kapesníček, pudřenka, rtěnka a malý flakónek s parfémem.

 

Black tie

 

UBYTOVÁNí A ODJEZDY SHUTTLE BUSŮ

Hotel Martell
Lidická 447/12
360 09 Karlovy Vary - Drahovice
Tel.: +420 353 105 600
www.hotelmarttel.cz

BUS 1
PŘISTAVEN 16:05
ODJEZD 16:20

 

Spa hotel Thermal
I.P. Pavlova 2001/11
360 01 Karlovy Vary
Tel.: +420 359 002 201
www.thermal.cz

BUS 1
PŘISTAVEN 15:15
ODJEZD 15:30
BUS 2
PŘISTAVEN 15:45
ODJEZD 16:00

 

Grandhotel PUPP
Mírové náměstí 2
360 01 Karlovy Vary
Tel: +420 353 109 111
www.pupp.cz

Spa Resort Sanssouci
U Imperiálu 198/11, 360 01 Karlovy Vary
Telefon: 353 207 113
www.spa-resort-sanssouci.cz

BUS 1
PŘISTAVEN 16:00
ODJEZD 16:15
BUS 2
PŘISTAVEN 16:15
ODJEZD 16:30

 

Hotel Esplanade
Adresa: Stará Louka 4, 360 01 Karlovy Vary
Telefon: 353 436 111
www.esplanadehotel.cz

 

ETIKETA

A na závěr si ve stručnosti dovolíme zmínit několik pravidel společenské etikety.

Podání ruky
Při představování dvou párů podává nejprve společensky významnější dáma jako první ruku méně významné ženě, posléze jejímu partnerovi. Stisk ruky by měl být krátký a pevný. Při líbání ruky se mužovy rty pokožky ženiny ruky nedotknou.

U stolu
Při příchodu ke stolu se představíme svým spolustolovníkům. Hosté u stolu by měli vstát. Žena sedí po mužově pravici. U stolu se bavíme tak, abychom vyvolali mezi hosty dobrou náladu.

Společenská konverzace
Konverzace ve společnosti by měla být přirozená. Všichni by si měli vzájemně naslouchat a vyhýbat se tématům, která jsou pro ostatní nezajímavá. Nemluvíme o nemocech, tématech intimních, o neštěstích, o politicích.

Tanec
Králem plesu je valčík a každý účastník plesu by jej měl ovládat. Tančit na plese se může teprve po jeho oficiálním zahájení. Muž nejprve vyzve ženu k tanci, a pokud ona svolí, odvede ji na parket. Po tanci ji odvede zpět na místo a za tanec poděkuje.

Galantní chování
Žena je ve společnosti nadřazena muži. Muž ji má za úkol chránit a dělat vše pro její pohodlí. Dáma by si proto neměla například nikdy dolévat drink sama, ba ani žádat partnera o dolití.

Kouření ve společnosti
Ve společnosti se může kouřit jen tam, kde je to výslovně dovoleno, obvykle ve vyhrazeném prostoru. Nikdy však svým kouřením nesmíte obtěžovat okolí.

Konzumace alkoholu
Džentlmen nad sebou ve společnosti nikdy nesmí ztratit kontrolu v důsledku konzumace přemíry alkoholu. Z plesu odcházíme tak, jak jsme na něj přišli – to jest s noblesou, důstojně a dokonale upraveni.